Natura i zdrowie

10 wskazówek od niesamowitych i inspirujących kobiet #empowerment

Mówiąc o inspiracji, Amanda Gorman skradła show podczas inauguracji, wygłaszając mocne i inspirujące poetyckie przemówienie zatytułowane "The Hill We Climb". Urodzona w Los Angeles w rodzinie ciężko pracującej samotnej matki, Amanda wiedziała, że ma talent, ale nie była pewna, dokąd zaprowadzi ją droga - wiedziała tylko, że kocha poezję. Była bystra. Miała motywację. Miała coś do powiedzenia i chciała, żeby ludzie jej słuchali. Jej pasja i determinacja były i nadal są siłą napędową, która pozwala jej realizować marzenia. Studia na Harvardzie, założenie organizacji non-profit , a teraz zdobycie tytułu pierwszego Krajowego Laureata Poezji Młodzieżowej. Ludzie teraz słuchają Amandy!

10 wskazówek, które pomogą wzmocnić pozycję kobiet

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet dzielimy się 10 wskazówkami od inspirujących kobiet z całego świata. Wzmocnienie pozycji kobiet to droga do zmian. To naprawdę inspirujące, że ta transformacja ma miejsce, a im mocniej naciskamy, tym większa jest scena. Przyjdź jedna, przyjdźcie wszystkie.

1. Poznaj siebie

W pewnym sensie konieczność poznania samego siebie może wydawać się sprzeczna z intuicją. Przecież to powinno być oczywiste, prawda? Niekoniecznie. Choć nasze doświadczenia w oczywisty sposób pomagają nas kształtować, nie oznacza to, że dokładnie wiemy, kim jesteśmy i czego ostatecznie chcemy od życia.

Znajomość siebie wykracza daleko poza to, co robisz lub kim jesteś. Poznanie siebie oznacza zrozumienie swoich mocnych i słabych stron. Zrozumienie swoich pasji. Zrozumienie podstaw tego, co sprawia, że jesteś sobą. Czy najlepiej pracuje Ci się samemu, czy w zespole? Czy potrafisz się dobrze komunikować? Czy jesteś zorganizowany? Jesteś liderem?

Pamiętaj o tym... bądź sobą, a przyciągniesz do swojego życia autentyczne relacje.

2. Znajdź swoje plemię

Otaczanie się wyłącznie wspierającymi i szanującymi Cię ludźmi, którzy traktują Cię jak równą sobie, to coś, nad czym zawsze masz kontrolę i co zapewnia Ci środowisko sprzyjające poczuciu, że jesteś silna. Ważne jest, by zawsze otaczać się pozytywnymi ludźmi, którzy podnoszą Cię na duchu, ponieważ negatywni ludzie mogą wyczerpywać Twoją energię, a nikt nie chce tracić czasu na bycie wyczerpywaczem!

Nie ma też nic bardziej wzmacniającego niż posiadanie wspaniałego systemu wsparcia, do którego można się zwrócić, kiedy czujesz się przygnębiony. Spójrzmy prawdzie w oczy, nawet najpotężniejsze kobiety miewają gorsze dni, a my potrzebujemy pozytywnych ludzi, na których możemy się oprzeć.

3. Nigdy nie przestawaj się uczyć

Podjęcie inicjatywy nauczenia się czegoś nowego jest jedną z najbardziej wzmacniających rzeczy, jakie możesz zrobić. Czytaj książki, chodź do biblioteki lub księgarni, dołącz do klubu książki lub poszukaj informacji w Internecie. Dlaczego nie zapisać się na zajęcia, które Cię interesują? Może to być coś tak prostego jak gotowanie lub tak skomplikowanego jak fizyka. Chodzi o to, aby odkryć dziedzinę, której nigdy wcześniej nie zgłębiałeś. Poszukaj warsztatów weekendowych (obecnie jest mnóstwo warsztatów online). Mądra kobieta to silna kobieta.

4. Bądź niezależna

Kiedy ostatni raz wyszłaś z domu bez telefonu komórkowego? Czy poszłaś kiedyś do restauracji i zjadłaś obiad sama, mając za towarzystwo tylko siebie? Czuć się dobrze z tym, kim się jest, i wiedzieć, że jest się wystarczająco silnym, by samodzielnie stawić czoła każdej sytuacji, to bardzo budujące uczucie. Nie ma znaczenia, czy masz partnera, czy nie. Spędzanie czasu we dwoje dodaje energii na wiele sposobów. Nie pozwól, by brak partnera lub kogoś wyjątkowego, z kim mógłbyś dzielić się swoimi sprawami, powstrzymał Cię przed robieniem wszystkiego, na co masz ochotę. Wybierz się na film lub weekendowy wypad dla jednej osoby.

Postaw sobie za cel spróbowanie czegoś nowego, czego normalnie nie zrobiłabyś sama. W ten sposób budujesz pewność siebie i zwiększasz szanse na lepsze poznanie siebie.

5. Wielkie marzenia

Nie bój się realizować swoich marzeń. Żadne marzenie nie jest zbyt wielkie czy nieosiągalne. Kobieta, która ma silną pozycję, wie, że może osiągnąć wszystko, co sobie postanowi - jest to po prostu kwestia wytrwałości, wiary w siebie i podążania za głosem serca. Jeśli naprawdę wierzysz w swoje marzenia, możesz je zrealizować. Ale żeby to zrobić, musisz spróbować. Warto pomyśleć o stworzeniu tablicy wizji, która będzie ilustrować i przypominać o wszystkich celach, które chciałbyś osiągnąć. Wsłuchaj się w głos swojego serca. Zostało ono tam umieszczone, aby dać Ci siłę!

6. Wzmocnij pozycję innych

Silne kobiety wzmacniają i wspierają inne kobiety. To nasz obowiązek i nasze prawo. Bardzo ważne jest, byśmy trzymały się razem i wzmacniały się nawzajem. Nawet samo znalezienie głosu i opowiedzenie naszej historii może wystarczyć, by wzmocnić czyjąś pozycję. Usłyszenie swojej historii może wzbudzić w kimś innym nadzieję i siłę, więc mów prosto z serca i zawsze autentycznie.

Zachęcaj inne kobiety, by dążyły do tego, czego pragną. Podnoś je na duchu i pomagaj im odkrywać ich pełny potencjał. Pomagając innym, pomagasz także sobie.

7. Dawaj coś od siebie

Oddaj się społeczności w jakikolwiek sposób, a zostaniesz nagrodzona na więcej sposobów, niż możesz sobie wyobrazić. Spróbuj przez jeden dzień w tygodniu być wolontariuszem w programie, w który naprawdę wierzysz. Znajdź organizację charytatywną, którą chcesz wesprzeć, pomagaj przy organizacji imprez w okresie świątecznym lub zorganizuj własny program społeczny. Wolontariat to nie jedyny sposób na zaangażowanie się w życie społeczności. Pilnowanie dzieci sąsiada lub pomoc przyjacielowi w potrzebie to równie duży wkład.

Odwdzięczanie się nie musi być wielkim gestem. Nawet proste akty życzliwości w ciągu dnia wiele mówią. Powiedzenie "dzień dobry" z uśmiechem, odwdzięczenie się kawą pani, która stoi za Tobą, zostawienie dodatkowego napiwku kelnerce itp. Pamiętaj, że szerzenie dobrych wibracji i pozytywnych emocji to także odwdzięczanie się!

8. Uczyń SIEBIE priorytetem nr 1

Prawdopodobnie najprostszym sposobem, aby zacząć dbać o siebie, jest skorzystanie z prawa wyboru, które posiadasz, i wybranie zdrowych nawyków, takich jak odpowiednia ilość snu, zdrowe odżywianie, ćwiczenia fizyczne i rezygnacja z toksycznych rzeczy, które ci nie służą. Zdrowe kobiety to zazwyczaj kobiety pewne siebie, które kochają i szanują siebie na tyle, by doceniać swój umysł i ciało oraz dbać o nie.

Kiedy jesteś zdrowa fizycznie, twój umysł jest bardziej przejrzysty, a emocje bardziej zrównoważone. A jeśli jesteś stabilna psychicznie, emocjonalnie i fizycznie, masz więcej energii i pozytywnego nastawienia, dzięki czemu możesz dłużej i skuteczniej pracować nad osiągnięciem swoich celów.

9. Naucz się mówić "nie

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się robić plany, których już się boisz, żeby być uprzejmym? Powiedz "nie"! Bądź asertywny! Dlaczego masz robić coś, na co nie masz ochoty, tylko dla pozorów? Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że nadwerężyłeś swoje siły i zobowiązałeś się pomóc milionowi ludzi tylko dlatego, że bałeś się, co ludzie pomyślą, jeśli tego nie zrobisz? Czas z tym skończyć!

Stawianie siebie na pierwszym miejscu jest formą miłości i szacunku do samego siebie, które są niezbędne, by wzmocnić swoją pozycję. Nie oznacza to, że musisz być egocentrycznym egoistą, który robi wszystko tylko dla siebie, chodzi o to, że Ty jesteś na pierwszym miejscu. Pomaganie innym jest na drugim miejscu. Jeśli pomaganie innym powoduje zbyt wiele stresu w Twoim życiu i szkodzi Tobie, to nie warto tego robić i to jest w porządku. Czuj się pewnie, mówiąc "nie" rzeczom, które przeszkadzają Ci w realizacji Twoich celów, szczęścia i dobrego samopoczucia.

10. Pozytywne, wzmacniające myśli

Aby mieć siłę przebicia, musisz myśleć z mocą. Ta wskazówka dotyczy rozpoznawania i wyłapywania negatywnych myśli w momencie ich pojawienia się (lub zanim się pojawią) oraz podejmowania świadomego wysiłku, aby zastąpić je pozytywnymi. Twój umysł jest potężnym narzędziem, a wiara w to, że jesteś potężny, oznacza bycie POTĘŻNYM.

Chodzi o to, by zdecydować się na zmianę swoich wzorców myślowych i przekonań na pozytywne. Łatwiej powiedzieć niż zrobić i może to wymagać praktyki, ale wszystko zaczyna się od świadomości swoich myśli i zamiany negatywnych, które Ci nie służą, na pozytywne. Jesteś swoim największym zwolennikiem, dlatego ważne jest, abyś pozostał optymistą i wierzył w siebie.

Pamiętaj, aby śledzić nas na Facebook i przyjdź do nas na Instagram i Pinterest, aby uzyskać więcej zdrowia + wellness dobroci. Może spodoba ci się również nasz post Top Habits of Highly Successful Women. Jeszcze raz, wszystkiego najlepszego z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet i wielkie brawa dla wszystkich kobiet, które chcą osiągnąć sukces!

Jak zawsze, polub to, pokochaj to, podziel się tym, rozprzestrzeniaj miłość!