Zainwestuj w wyciskarkę

Jaką wyciskarkę do soków wybrać?

Wyciskacz do soków

Wszystkie sokowirówki będą wyciskać soki z owoców i warzyw, nie wszystkie jednak są w stanie pracować z takimi owocami jak poziomki czy rośliny liściaste. Jeśli planujemy wyciskanie takich owoców będzie trzeba się zdecydować na wyciskarkę do soków. Wady i zalety wyciskarki do soków Dzięki wyciskarkom mamy możliwość spożywania soków ze świeżych owoców, który posiada wszystkie wartości odżywcze. Otrzymywane soki maja w sobie cenny miąższ. Wielką zaletą będzie również to, że soki nie będą napowietrzone, dzięki czemu nie będzie trzeba od razu go spożywać, będzie okazja do tego, by go przechowywać przez jakiś czas.

Atutem tych urządzeń będzie bez wątpienia łatwość czyszczenia, mycie musi być realizowane wyłącznie na pojemniku na miąższ. Do wad wyciskarek należy na pewno zaliczyć to, że na sok trzeba trochę poczekać. Proces jego przygotowywania zajmuje sporo czasu, ponieważ sprzęt wykonuje wolne obroty.

Rodzaje wyciskarek do soków

Wyciskarki dzielą się na ręczne oraz elektryczne. Ręczne to urządzenia lekkie, które mają niewielkie rozmiary i są wygodne. Przeznaczone będą przede wszystkim do wyciskania soków z niedużych ilości surowca, głównie z warzyw i ziół. Wyciskarki są skierowane w szczególności do tych osób, które często będą podróżować i chcą mieć to urządzenie pod ręką. Elektryczne urządzenia mogą mieć jeden albo też dwa ślimaki.

Wyciskarki do soków jednoślimakowe

Urządzenia jednoślimakowe mogą mieć dodatkowo ostrza. Wyciskarki, które mają ostrza będą gwarantować sprawniejszą, szybsza pracę. Niestety wadą takich urządzeń będzie to, że są one pozbawione części wartościowych składników właśnie dlatego, że będzie dochodziło do cięcia odżywczych składników.

Zdrowa dieta

Wyciskarki do soków dwuślimakowe

Wyciskarki, które mają dwa ślimaki pracują dużo bardziej efektywnie i są uznawane obecnie za najlepsze urządzenia. Sok z tych urządzeń otrzymywany będzie pełnowartościowy i zachowywał będzie wszystkie wartości odżywcze. Minusem będzie to, że sprzęt pracuje wolno nim przygotuje nam smaczny sok.

Wyciskarka do cytrusów

To urządzenie, które będzie pracować wyłącznie na wyciskarkach. Charakteryzuje się niezłą jakością i będzie gwarantować sprawną pracę przy zachowaniu niewielkiego zużycia prądu. Zróżnicowane są tutaj wielkości pojemników na sok, dlatego trzeba je dopasować do swoich oczekiwań i tego dla ilu osób będzie się sok przygotowywać.