Zainwestuj w wyciskarkę

WYCISKARKI DO SOKÓW CZY SOKOWIRÓWKI – CO WYBRAĆ?

Dobra wyciskarka do soków

Często pojawia się czym różnią się urządzenia do wyciskania soku, dlatego właśnie warto na ten temat powiedzieć coś więcej. Na co dzień obecnie używa się wyciskarki do soków, ale jeszcze nie tak dawno bardziej popularne były wirówki. Obecnie tracą one na popularności, ponieważ wyciskarka daje nam zdecydowanie zdrowszy sok.

Sokowirówka czy wyciskarka?

Działanie sokowirówki

W sokowirówce składniki dzielone są na gładką masę przez obracające się z dużą prędkością ostrza. Następnie poddawane są sile odśrodkowej, dzięki czemu przez sito dostaje się sok. W tym przypadku duże obroty jednak sprawią, że sok będzie napowietrzony i utleniony. Jest to równoznaczne z tym, że ilość substancji odżywczych będzie tam mniejsza. Sok taki trzeba oczywiście od razu spożywać. Sokowirówki świetnie sprawdzą się przy takich składnikach jak buraki, marchew czy jabłka, ale już nie pracują na małych miękkich owocach jagodowych czy warzywach liściastych

Zalety sokowirówki

Zalety sokowirówki to przede wszystkim szybka praca i szybkie pozyskiwanie soku dzięki wysokim obrotom. Bardziej klarowny sok niż w wyciskarce i zdecydowanie mniejsza cena. Jednak wady będą tutaj liczniejsze, przede wszystkim sok będzie miał mniej wartości odżywczych i nie będzie możliwości pracy na wszystkich warzywach i owocach jak w przypadku wyciskarki.

Naturalne soki

Jak działa wyciskarka do soków?

Wyciskarka to urządzenie, które działa poprzez wolno obracający się ślimak, który odpowiada za miażdżenie owoców i warzyw. Wywiera nacisk na te składniki i przeciska je przez sitko. Dzięki temu, że nie ma cięcia składników odżywczych można oczekiwać, że wyciskarka zagwarantuje nam przede wszystkim dużo bardziej wartościowy sok. Będziemy tam mieli te wszystkie składniki, które są kluczowe dla naszego zdrowia.

Największą zaletą wyciskarki jest to, że jest ona najlepszym urządzeniem, gdy chodzi o jakość uzyskiwanego soku i trzeba na ten element zwracać swoją uwagę. Jednocześnie jednak musimy powiedzieć o wysokiej cenie, co będzie wadą sprzętu jak i to, że na uzyskanie soku będzie trzeba jednak sporo poczekać. Nie zmienia to jednak faktu, że wyciskarki są urządzeniami doskonałymi i rzeczywiście warto się na nie decydować, jeśli chcemy dbać o swoje zdrowie.